NAİLE SANAT EVİ

Naile Sanat Evi ilk  2002 de Alanyada açılmış  ve 2007 yılında Kapadokya’ya taşınmıştır. Kapadokyanın güzide beldesi Uçhisardadır. Eski bir taş evin mistik atmosferinde, yerli ve yabancı sanat severlere hizmet  veren 3 odalı bir yerdir.

Yöresel bir mağara ve kemerli taş odanın içinde bulunan atölyemizde,  sanatcı tarafından Ebru Sanatı hakkında bilgi verilmekte ve ebru yapılışı canlı olarak gösterilmektedir.

  Galerimizde , 2 metreye kadar var olan ebru tablolar.kumaş ebrular,ebrulanmış çiniler, ve küçük hediyelik  Ebru eserler  sergilenmektedir

Kurs odası;Sanat evimizde ayrıca Ebru  kursu verilmektedir. Bu kurs odamızda  eski öğrecilerimizin ve yeni öğreneceklerin çalışma ortamı bulunmaktadır.Ayrıca Ebru sanatı icra edenler için ebru malzemeleri satışı da yapılmaktadır.

Unutulmaya yüz tutmuş ve gerekli ilgiyi yüzyıllardır bulamamış bu Ata sanatımızın, unutulmaması ve doğru tanıtılmasını kendine misyon edinmiş sanat evimiz; bu misyon çerçevesinde kreşlerde, ilköğretim ve lise dengi okullarda, üniversitelerde, festival ve fuarlar gibi alanlarda Klasik Ebru Sanatının tanıtımı için çaba harcamaktadır.

Sanatçı Naile Bozkurt,  Ebru sanatının klasik teknikleri  yanında kendine özel  çalışmalarda yapmaktadır.Ebru sanatının dokularını  çizimlebirleştirmektedir.Sanatçı, ebru zemin üzerine Türk klasik çizim tekniklerini  ve motiflerini (tezhip, çini, minyatür, semazen vb. )tarihi ve kültürel motifleri uygulayarak kendine özgü tarzını oluşturmuştur. Sanatçı, bu sayede Ebru Sanatının yanında hikayesi olan tarihi  modellerin (şahmaran,kibele,kubadabat çini modelleri.gibi).yaşatılmasına ve modellerin  ne ifade ettiğinin turistlere anlatılmasına katkıda bulunmaktadır.

Sanat evimizde  yerli ve yabancı sanat meraklılarına bireysel veya grup olarak eğitimler verilmektedir. Bunun için sanat evimizle irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Hakkımda bilgilerin de olduğu ÇAĞDAŞ EBRU SANATINDA RESİMSEL FİGÜRATİF ÇALIŞMALAR YAPAN SANATÇILAR VE ESERLERİ

Opened in 2002 in Alanya and moved to Uçhisar , Cappadocia ın 2007.  We make classic Turkish ebru in our Uçhisar studio. We make customized ebru by special orders, these can include unique Turkish motifs, such as whirling dervishes, ceramic tiles, etc.

During a visit to Naile  Art Gallery you can purchase completed pieces of ebru art. Our guests can enjoy a cup of tea or coffee as we tell them about the art of making ebru and Turkish culture. Since Naile Art Gallery is located in a touristic area, most of our customers are foreigners.

If you are interested in learning ebru, please contact us for more information about our classes and our ebru materials. We design special projects for primary and high school students to help them improve their manual skills. We also organize special events to introduce the art of ebru to students at primary or high schools or to children in kindergarten.